YouTube sa chystá spustiť Premium verzie ich služieb na Slovensku. Zaujímavosťou je, že ponúkajú zľavy pre študentov.
Vysokoškolskí študenti si tak môžu predplatiť tieto služby za zvýhodnené ceny. Music Premium je nová streamovacia služba s repertoárom piesní dostupných na YouTube či YouTube premium – čo znamená, že si môžete užiť YouTube bez reklám.
Tieto služby budú dostupné pre študentov slovenských univerzít a vysokých škôl za zvýhodnené študentské tarify, pričom YouTube Music si tak bude možné predplatiť už za 2,99 eur mesačne a YouTube Premium za 4,19 eur mesačne.

Youtube Music Premium už aj na Slovensku, Spotify má konkurenciu, youtube premium logo

YouTube Music
Služba YouTube Music je postavená na hudobnom výbere, ktorý disponuje takým rozsahom hudby, ktorý ľudia inde nenájdu – ide o hudobné videá, oficiálne albumy, single, remixy, živé vystúpenia, cover verzie a podobne. Veľkým plusom je aj to, že študenti získajú aj výhody ako počúvanie hudby na pozadí, bez reklám a s možnosťou sťahovania albumov a piesní na offline počúvanie.

YouTube Premium
Služba Premium vám umožní sledovanie videí po celej platforme bez prerušenia reklamami. Taktiež super výhodou sú aj filmy a programy v rámci kanála YouTube Originals.
Portál Touchit.sk nás oboznámil, ako získať študentské členstvo YouTube na Slovensku.
Musí ísť o vysokoškolského študenta
Obe služby ponúkajú overenie študentského statusu spoločnosťou SheerID. Na – stránke YouTube Pomocníka nájdu študenti informácie, ako skontrolovať, či má aj ich škola k dispozícii študentské tarify.
Na Slovensku by nárok na zľavu mali mať študenti väčšiny miestnych vysokých škôl.
Youtube Premium – Registrácia pre študentov.
Youtube Music – Registrácia pre študentov.