Povedať si, že som web dizajnér je jednoduché, však? Je dosť možné, že to v skutočnosti je pravda. Avšak, ako sa presvedčiť, či je to naozaj tak?
Tieto otázky, si pokladá väčšina ľudí, ktorí sa chcú vydať touto kariérnou dráhou. My vás teraz prevedieme základnými zručnosťami, ktoré by mal ovládať každý webdizajnér. Samozrejme nie všetky sú povinnosťou, bez niektorých sa môžete aj zaobísť. Myslite však na to, čím viac zručností získate, tým lepší budete.

HTML, CSS a JavaScript
Popravde, HTML a CSS je základ každého dizajnéra, pokiaľ nechcete robiť stránky v šablónach WordPress. Tiež sa vám zíde znalosť tohto jazyka v prípade, ak by ste chceli vyhovieť požiadavkám každého klienta, kde šablóny sú už nepostačujúce.

Pero a papier
Napriek tomu, že ste zdatný v grafických programoch, môže sa stať že pri svojej práci budete potrebovať aj ceruzku a papier. Taký prípad môže nastať napríklad, keď pôjdete na schôdzku so svojím klientom a nebudete mať poruke žiaden notebook. Najlepšie, čo by ste mohli urobiť, je zobrať si papier a priamo naň kresliť grafický návrh, popri tom, ako budete počúvať požiadavky klienta. Nemusíte byt umelec, aby ste získali túto zručnosť, stačí vám vedieť základy kreslenia

Práca s grafickými programami
Pero a papier je skutočne užitočná vec, ale ako váš návrh posunúť na iný level? K tomuto vám dopomôžu poznatky z klasických grafických programov. Existuje hneď niekoľko – Sketch, Illustrator, Photoshop a iné.

Rôznorodosť zariadení
Pri navrhovaní stránky je veľmi dôležité myslieť na to, na akých zariadeniach sa bude táto stránka zobrazovať, a taktiež je neskôr potrené ju otestovať na týchto zariadeniach. Vďaka tomu sa uistíte, či sa stránka všade správne zobrazuje a hlavne, či je responzívna. Teraz nehovoríme len o rôznych počítačoch, mobiloch a tabletoch, ale treba otestovať funkčnosť na rozličných operačných systémoch a webových prehliadačoch.

Základy printového dizajnu
Napriek tomu, že ste výhradne web dizajnér, treba mať základné vedomosti z dizajnu tlačových materiálov. Veď nikdy neviete, kedy sa vám zídu nejaké prvky z printového dizajnu. Čím ďalej tým viac sa využívajú tieto prvky vo web dizajne, napríklad písané kaligrafické fonty. Na druhej strane netreba zabúdať na to, že väčšina vecí, ktoré sa aplikujú na webovej stránke, budú neskôr zobrazené aj v tlačenej forme, ako logo na hlavičke papiera, vizitkách a iných predmetoch.

Úprava fotiek
Ak ste dizajnér, určite viete editovať a upravovať fotky, ak nie mali by ste si túto zručnosť oprášiť. Dá vám to väčšiu flexibilitu, v tom čo sa dá dosiahnuť pomocou filtrov, retušovania, zmeny korektúr a veľkosti. Na to môžete používať Photoshop, Pixemator, GIMP alebo čokoľvek iné, čo vám dovolí pretvárať tvár fotografií.

Copywriting
Nemusíte mať dar reči, aby ste zo seba dostali par riadkov slov. Na začiatok je dobré vedieť, aký bude mať tvar váš text na základe návrhu stránky, aby ste následne vedeli vytvoriť daný text, ktorý vám tam presne zapasuje. Je úplne bežné, že text sa tvorí pri poslednej fáze návrhu stránky.

Túžba učiť sa
Vybrať si túto dráhu kariéry nie je jednoduché. Mnohé veci sa tu rýchlo menia a musíte byť stále v pozore. Preto by ste mali mať v sebe túžbu spoznávať nové veci, pretože v tejto práci sa nedá ísť späť, ale len dopredu. Nemôžte zaostávať za vašimi rovesníkmi a musíte sledovať nové trendy.