O kryptomenách počúvame deň čo deň. Vláda na Novom Zélande oficiálne dovolila zamestnávateľom vyplácať ľudí v kryptomenách. Samozrejme, zdaňovať zárobok budú tak isto ako doteraz.
Zaujímavosťou je, že pre samostatne zárobkovo činné osoby túto možnosť nemajú. Týka sa len štandardných zamestnancov s oficiálnou zmluvou a fixným základom mzdy. Možno sa aj toto časom zmení, no to je ešte v ďalekej budúcnosti.

Jeden z problémov nastáva až vtedy, že zamestnávateľ nedokáže chrániť svojich zamestnancov čo si zvolia túto formu výplaty pred pohybom trhu a prudkým zmenám kurzu. Samozrejme to má aj svetlé stránky, napríklad, ako pri obchádzaní vysokých poplatkov za prevod peňazí do zahraničia alebo iných problémov spojených s výmenou tradičných mien.

Zamestnávatelia pri výbere kryptomeny taktiež nemajú až takú slobodu výberu. Musia sa riadiť niekoľkými pravidlami. Hodnota kryptomenty má byť prerátaná do minimálne jednej klasickej meny a kreptomenu musí byť možné na burze priamo zameniť za klasické peniaze. Ľudia sa tak vyhnú malým kryptomenám, ktoré by mohli pripraviť ľudí o peniaze.

Zákon je už oficiálne podpísany, platnosť nadobudne 1. septembra na dobu 3 rokov. Ešte sa uvidí či Nový Zéland tento zákon predĺži.

Zdroje : Aktuality.sk a The Next Web