FaceApp, Instagram či Facebook nie sú jediné aplikácie, ktoré dokážu aplikovať filtre na vaše fotky. Nie len filtre, ale dokonca aj celú rekonštrukciu vašej tváre vďaka umelej inteligencii. Ako už vieme vďaka nášmu článku, FaceApp vás urobil starším o 30 rokov, ale čo keby sme chceli niečo viac?

Webová stránka AI Portraits využíva informácie z databázy, ktorá obsahuje viac ako 40 000 majstrovských diel z 15. storočia. Vďaka technológií preskúma vaše črty a môžete sa pozrieť na vašu podobizeň ako keby vás namaľoval maliar z novoveku.

Viete, ako by ste vyzerali, keby vás namaľujú v 15. storočí? fotografia a maľovaný portrét

Táto stránka využíva službu, ktorá je špeciálna tým, že pracuje s modelmi typu GAN (Generative Adversarial Network) a generovanie vášho portrétu skúma tým, že analyzuje vaše črty tváre, váš výraz či dokonca aj pozadie.

Zaujímavosťou je, že vďaka tejto technológii môžete vidieť svoju podobizeň dokonca aj v 4K. Službu vytvorili pracovníci MIT-IBM Watson AI Lab a Politecnico di Milano. Zamerali sa na portréty z 15. storočia, pretože až vtedy sa začali objavovať realistické podobizne ľudí od svetoznámych autorov.

Viete, ako by ste vyzerali, keby vás namaľujú v 15. storočí? fotografia a maľovaný portrét

Po podozrievaní FaceApp-u z predaja osobných údajov tretím stranám sa AI Portraits vyjadrili, že všetky vaše fotografie sa odosielajú na ich servery, aby sa z nich generovali portréty. Údaje z vašich fotografií nebudú používať na žiadny iný účel a okamžite ich odstránia.

Aiportraits.com majú momentálne výpadok, skúste túto službu neskôr.

Zdroje : mymodernmet.com a theverge.com