3. Trend – Nechajte sa uniesť vzhľadom starých filmov
Určite každý má dnes nejaký telefón alebo smartfón, ktorý dokáže spraviť nádherné farebné fotografie, navyše odfotené vo viacerých režimoch. Viete sa vyhrať so širokou paletou nástrojov a paliet. Zdá sa že dnešným trendom digitálnych obrázkov je preniesť diváka pomocou kamery o niekoľko dekád dozadu.

Tri úžasné dizajnérske tipy, ktoré oživia každý e-shop, titulok so ženou a bicyklom v retro štýle

Ako vytvoriť takýto obrázok ?
Nie každý je profesionálny fotograf či expert vo Photoshope, preto môže byť pre niekoho trošku problematické upraviť takto fotografiu. Nikde nie je napísané ako má presne vyzerať alebo aké farby má obsahovať. Musíte si vytvoriť cit pre tento štýl, aby ste do fotografie dostali určité tóny, ktoré jej dodajú unikátny vzhľad.
Ak máte nainštalovaný Photoshop, viete tento vzhľad docieliť pomocou Kriviek, kde upravujete kontrast na fotografii. Fotografia stráca na dynamike a stáva sa jemnejšou.

Tri úžasné dizajnérske tipy, ktoré oživia každý e-shop, úprava kriviek vo photoshope

Ďalším spôsobom je tiež upravovanie fotografií v nastaveniach Farieb, pričom vaším hlavným cieľom bude zredukovať jas, realistické farby a napodobniť vzhľad starých obrázkov.

Uschovajte si originály
Pamätajte, že trendy sa stále menia a to, že dnešným trendom je upravovanie fotiek v starom štýle, neznamená, že zajtra to tak bude tiež. Vždy si uschovávajte svoje needitované fotografie v prípade, ak by ste ich chceli upraviť v inom štýle, ktorý príde do módy.