2. Trend: Používajte Ručne maľované písmo v hlavných nadpisoch
Za posledných pár rokov sme videli niekoľko druhov písma, ktoré boli a sú veľmi obľúbené medzi dizajnérmi. Ručne maľované písmo, resp. Brush hand lettering je trendom dnešnej doby, aj napriek tomu, že sa niekomu zdá chaotické a nepoužiteľné vo webovou dizajne, iní ho s obľubou používajú a zvyšujú jeho popularitu.

Nemáte dobrú predstavivosť a neviete si predstaviť ako vyzerá tento typ písma?  Môžete sa pozrieť na fonty ako Lobster, Wisdom Script, Cloud Break theme a iné, ktoré určite zahliadnete na viacerých stránkach, newsletteroch, plagátoch a iných grafických podkladoch.

Tri úžasné dizajnérske tipy, ktoré oživia každý e-shop, príllady fontov

Pokiaľ sa pohybujete v kruhoch kaligrafie, určite nebudete mať žiaden problém s vytvorením vlastného unikátneho písma. Pre tých, ktorí to šťastie nemajú, odporúčame zamerať sa hlavne na výber správneho písma.
Tu je pár skvelých písiem, ktoré stvárňujú vzhľad maľovaného písma:

Tri úžasné dizajnérske tipy, ktoré oživia každý e-shop, ručne písane fonty

Dávajte pozor a neprežeňte to!
S týmito typmi písma musíte zaobchádzať opatrne, pretože ako už dobre viete z ostatných článkov: „Všetkého veľa škodí.“
Ich čitateľnosť je pomerne nízka, preto sa väčšinou používajú v tlačenej forme. Na svoje stránky ich aplikujte len do podoby nadpisov, pričom zvyšok textu píšte skôr v štandardnejšom type písma. Zabezpečíte tak kontrast vo vašom obsahu a každému návštevníkovi hneď padne zrak na titulku.

Najbližšie sa pozrieme na posledný tip, ktorý zaručene nebudete čakať.