Určite aj vás zaujíma, ktorý smartphone je pre vás ten najlepší. V tomto článku sa vám posnažíme priblížiť 5 telefónov, ktoré sa kvalifikujú, ako top smartfóny pre vás a pre váš biznis podľa Computer World.
Čo robí telefón vhodným ? Je to výdrž batérie? Systém zabezpečenia? Cena? Na to vám odpovedať nevieme, neexistuje správna odpoveď, pretože každý smartfón je jedinečný. Posnažili sme si pre vás vybrať TOP 5, ktoré sa snažia spĺňať všetky požiadavky náročných užívateľov.
Google Pixel 3a

TOP 5 smartfónov pre vás či už pre váš biznis, biely google pixel

Každý z nás pozná Google, spoločnosť, ktorá je známou svojou kvalitou a prelomovými technológiami. Ich smartfóny nie sú tiež výnimkou. Google Pixel 3a sa pohybuje v cene okolo 500 – 600 eur. Využíva chipset Qualcomm Snapdragon 670, čo značí kvalitný výkon.
Veľkosť displeja je 5,6’’. Konštrukcia je vyhotovená z plastu, takže je nesmierne ľahký, váži iba 147 gramov. Jeho fotoaparát má 12,2 Mpix. Samozrejme nechýbajú vymoženosti ako GPS, Galileo, čítačka odtlačkov, stereo reproduktor. Batéria je vo výkone 3000 mAh, to znamená, že má výdrž a rýchle nabíjanie.
Pokiaľ hľadáte jednoduchý, rýchly a prehľadný telefón, tento je presne pre vás.
+ Cena
+ Podpora Googlu
Je z plastu

Samsung Galaxy S9

TOP 5 smartfónov pre vás či už pre váš biznis, ružový samsung s9

Mnoho telefónov z tejto kategórie ukázalo svoje kvality. S9 tiež nie je iný. Čo sa týka dizajnu, nie je ničím extra oproti predchádzajúcim Samsungom. Vlajková loď s 5,8’’ displejom QHD+ rozlíšenie, vylepšený 8 jadrový procesor so sklenenou konštrukciou. 12 Mpix fotoaparát, skener očnej dúhovky a 3000 mAH batéria. Taktiež rýchle bezdrótové nabíjanie. A to všetko v cene od 470 eur.
Tento telefón je ideálny pre biznis vďaka veľkosti obrazovky, rýchlemu systému a veľkej výdrži batérie. Bez problémov zvláda viac vecí, funkcií a aplikácií naraz.
Takže pokiaľ hľadáte telefón, ktorý zvládne vaše nároky a ešte viac tak určite je S9 pre vás.
+ Cena
+ Výkon
 Dizajn

BlackBerry KEY2 LE

TOP 5 smartfónov pre vás či už pre váš biznis, červený blackberry

Dotykový telefón s mechanickou klávesnicou sa už tak ľahko nevidí. Ak vám je stále nepríjemné stláčať klávesy na dotykovom displeji tak potom tento telefón vyhovie vaším nárokom. Pokiaľ potrebujete telefón, na ktorom musíte neustále niečo písať, tak tento vám určite padne do oka. Pohybuje sa v cene od 385 eur.
Telefón využíva Qualcomm Snapdragon 636 procesor, ktorý je 8 jadrový a má 1,8 GHz. Hmotnosť je 156 gramov, čo ho činí nesmierne ľahkým. Displej je vo veľkosti 4,5’’ a predný fotoaparát má len 8 Mpix fotoaparát, čo je trochu slabší oproti ostatným telefónom v tomto článku.
Nechýba ani čítačka odtlačkov. Batéria má veľkosť 3000 mAh, čiže má dlhú výdrž a rýchle nabíjanie.
+ Mechanická klávesnica
+ Cena
Menší displej kvôli klávesnici

OnePlus 6T

TOP 5 smartfónov pre vás či už pre váš biznis, oneplus na modrom pozadí

OnePlus užívatelia si chvália túto značku ešte viac ako iPhone užívatelia. Rozdiel v cene je neskutočný a kvality sú skoro rovnaké. Telefón má elegantný, profesionálny vzhľad, ktorý sa bude hodiť ku všetkému.
Operačný systém je Android 9.0, čo značí najnovšie aktualizácie. Procesor Qualcomm Snapdragon 845 je jeden z najvýkonnejších na trhu. Váha je 180 gramov takže telefón nie je až tak hrubý a veľkosť displeja je 6,4’’. Hlavný fotoaparát má 16 Mpix takže fotenie s týmto smartfónom je radosť sama o sebe.
Cena je taktiež prijateľná, viete ho dostať už od 540 eur.
+ Výkon podobný iPhonu
+ Fotoaparát
+ Vzhľad

Apple Iphone XR

TOP 5 smartfónov pre vás či už pre váš biznis, iphone v rôznych farbách

Mohli ste si všimnúť, že ceny telefónov v tomto článku sa pohybujú oveľa nižšie ako tento. Iphone XR 128 GB dostanete od 899 eur. No, keď ste zvyknutý na iOS a ste verný používateľ Apple produktov tak je to pre vás skvelá voľba a môžete ušetriť aspoň niečo oproti ostatným iPhonom. iPhone XR využíva iOS 12, chipset Apple A12 Bionic a má 6 jadrový procesor. Hmotnosť je 194 gramov, čo je trochu viac ako predošlé telefóny, ale displej je vo veľkosti 6,1’’ čo znamená, že je dosť veľký. Fotoaparát nie je najlepší, ale postačujúci, vo veľkosti 7 Mpix. Batéria je 2942 mAh. No pre niekoho možno zlé, naopak pre niekoho dobré, neobsahuje čítačku odtlačkov no bohužiaľ ani audio jack.
+ Výkon
+ Veľkosť displeja
Cena