Kiwi.com je český internetový vyhľadávač leteniek po celom svete umožňujúci ich rezerváciu a kúpu. Kiwi vyhľadávač sa zameriava na prepojovanie letov, leteckých spoločností, ktoré spolu normálne nespolupracujú. Táto spoločnosť organizuje ďalší Kiwi.com Summer Camp, čo je vlastne týždenný pobyt pre senior developerov.

Tento rok sa toto podujatie uskutoční posledný júlový týždeň v Barcelone a účasť je obmedzená len na 24 ľudí. Summer camp sa hlavne zameriava pre developerov, ktorí pracujú s Pythonom, JavaScriptom a cloudovými technológiami. Počas intenzívneho programovacieho zážitku budú developeri spolupracovať medzi sebou na nových cestovných produktoch.

Michal Sänger, Frontend Principal Engineer, sa vyjadril, že podobne ako na JavaScrip víkendoch ľuďom ponúknu možnosť vyskúšať si v praxi technológie, o ktorých si väčšinou čítajú len na sociálnych sieťach. Navyše povedal, že veľa ich projektov dávajú na GitHub a podobné akcie sú pre nich spôsob, ako sa spojiť s ľuďmi, pre ktorých je ich obsah užitočný.

Summer Camp sa koná od 22.7 do 28.7.2019 a je hradený spoločnosťou. To znamená, že ubytovanie, sprievodný program a stravu hradí Kiwi.com. Nie je to pre každého, každý registrovaný záujemca dostane programátorskú hádanku, ktorú musí vyriešiť. Najlepší sú následne vybraný.

Ak ste sa nestihli prihlásiť do tejto akcie v čase, nezúfajte, určite sa pripravujú ďalšie ročníky. Ak vás zaujíma riešenie ku tohtoročnej hádanke, kliknite tu.