Project Description

Mestovmeste.sk

Kto je Mestovmeste.sk?

Mesto v meste je webová aplikácia využívajúca Augmented Reality (AR), ktorá ponúka možnosť prejsť si podľa mapky jednotlivé lokality v centre mesta, preniesť sa v čase a ocitnúť sa v minulosti, kde sa zobrazia historické budovy a miesta, ktoré dnes už nevidieť.

Pri vytváraní checkpointu boli použité existujúce historické fotografie, kreslené postavy Corgiho a Nitrie, fotografie zaujímavostí mesta a virtuálna prehliadka Ponitrianskeho múzea.

0
CMR taskov
0
Špeciálne moduly
Navštívte Mestovmeste.sk

Čo sme pre nich vytvorili?

Úvodné menu s Homepage

Úvodná stránka webovej aplikácie Mesto v meste sa skladá z dvoch častí. Prvá časť “O meste” zhromažďuje základné informácie o meste Nitra, jej histórii a zaujímavostiach. Druhú časť úvodnej stránky predstavuje “Mapa”, na ktorej sú vyznačené checkpointy poukazujúce na významné historické udalosti spojené s danou lokalitou. Mapa okrem checkpointov ponúka aj možnosti virtuálnych prehliadok v okolí Svätoplukovho námestia.

Checkpoint

Používatelia si môžu na určitých checkpointoch prezrieť ako dané miesto v minulosti vyzeralo a tiež si o týchto miestach prečítať zopár zaujímavostí. Je potrebné mať smartfón/tablet s fotoaparátom a funkčnym gyroskopickým senzorom. Namierením fotoaparátu na objekt sa automaticky zobrazí historická fotografia daného objektu. Momentálne sa tam nachádza 5 checkpointov s 30 historickými fotografiami (zdroje napr. Ponitrianske múzeum alebo knihy), alebo virtuálna prehliadka Ponitrianskeho múzea. Aplikácia návštevníka upozorní v prípade, že nie je na mieste, nech sa presunie na dané miesto, aby sa mu fotografia mohla zobraziť. Je tam aj mapa mesta, aby návštevník vedel, kde má ísť a vie tiež spustiť navigáciu cez google maps.

Virtuálna prehliadka

Virtuálna prehliadka predstavuje zaujímavý okruh v Nitre, v súčasnosti sú to Svätoplukovo námestie a Na vŕšku. Používateľ sa musí na daný okruh dostať podľa informácií z aplikácie. Keď používateľ spustí virtuálnu prehliadku zobrazia sa mu na mobile markre určitých miest v tomto okruhu. Kliknutím na ne sa zobrazia informácie o danom mieste .
Vo virtuálnej prehliadke sme tiež zakomponovali funkciu “Súťaž”. Pri spustení virtuálnej prehliadky sa na vybrané miesta vygenerujú emotikony, ktoré musí používateľ pozbierať. Nevie, na ktoré miesta boli priradené a teda ak chce vyhrať musí ich navštíviť, tak sme dodali aplikácie prvok gamifikácie, aby to bolo pre používateľov lákavejšie.

Ovládanie aplikácie

V tejto časti je vysvetlené, ako správne používať webovú aplikáciu. Nachádza sa tu aj podrobný návod, ktorý užívateľovi uľahčí používanie tejto aplikácie. Aplikácia ponúka aj možnosť “Test zariadenia”, ktorá umožňuje vyskúšať, či bude aplikácia fungovať na danom zariadení.

Zaujali vás naše projekty? Hľadáte aj vy niečo podobné?

Kontaktujte nás