Lámete si hlavu, prečo sa vaše e-maily nedostávajú zákazníkom? Je dosť možné, že vaše e-maily sú odchytené spamovým filtrom a považované za spam.
Ak neviete, ako tomu predísť, vyskúšajte online program Red Winston, kde jednoducho vytvoríte newsletter a rovno ho otestujete voči spamu. Momentálne je Red Winston v testovacej fáze, kde sa testuje na viac ako 30 používateľoch. Zatiaľ sa môžeme hrdo pýšiť tým, že všetko šľape ako má a spokojnosť je u všetkých používateľov. Nový projekt sa bude spúšťať už začiatkom septembra tohto roka. Preto neváhajte a využite možnosť zaregistrovať sa do databázy Red Winston už dnes.

Čo je to spam?

Spam je v podstate tzv. nevyžiadaná hromadná pošta. Nevyžiadaná preto, lebo je rozposielaná bez súhlasu adresáta a hromadná preto, lebo je rozposielaná veľkému množstvu ľudí naraz. Spamové filtre sú potrebné najmä kvôli tomu, že takmer 90% všetkých e-mailov tvorí spam.

Ako fungujú spamové filtre?

Spamové filtre rozhodujú o tom, čo sa s e-mailom stane. Aby zistili, či sa naozaj jedná o spam, hodnotia zvyčajne odosielateľove technické špecifikácie, obsah e-mailu a záujem.
Keď spamové filtre zisťujú, či e-mail doručiť, alebo ho poslať do spamového väzenia, väčšinou najprv skontrolujú dôveryhodnosť odosielateľovej IP adresy a či e-mailová adresa skutočne existuje. Ak chcete, aby sa vaše správy dostávali do doručenej pošty, je dobré používať systém na overenie e-mailovej adresy a sledovať odosielateľovu dôveryhodnosť.

Ak používate na zasielanie emailov Red Winston a chcete zabezpečiť vysokú doručiteľnosť, je potrebné mať aktivované overenie emailovej adresy. Najbežnejšie používané systémy určené na overovanie e-mailových adries sú SPF a DKIM. Každý poskytovateľ spamových filtrov zisťuje, či máte aktívny aspoň jeden z týchto systémov predtým, než váš e-mail doručia.
Pokiaľ e-mail narazí na spamový filter, ten si ďalej overí dôveryhodnosť IP adresy, z ktorej bol e-mail poslaný. Zamestnanci v Red Winston si potrpia na kontrolovanie vysokej dôveryhodnosti IP adries svojich klientov, pretože ak sú výsledky nízke, môže to odplyniť doručiteľnosť e-mailov.

Okrem technickej špecifikácie je dôležitý aj obsah newslletru. Je veľmi ľahké urobiť v e-maile pár chybných rozhodnutí, kvôli ktorým sa váš e-mail hneď po odoslaní dostane do rúk spamových filtrov.
Preto sme pre vás zostavili 8 základných krokov, ako sa vyhnúť zlému obsahu, ktoré nájdete v ďalšom článku na blog.ASData.sk