Dovolenková sezóna je v plnom prúde, tak prečo si ju nenaplánovať ešte lepšie? S týmto vám pomôže český web a aplikácia Windy.com, kde si môžete pozrieť počasie v reálnom čase alebo v budúcich dňoch po celom svete.

Predpoveď počasia vo vrecku, veterná mapa slovenska

Marketingový manažér Windy.com ,Tomáš Slavkovský, prehlásil, že extrémne počasie ovplyvňuje životy každého z nás stále častejšie, preto je veľmi dôležité používať čo najviac nástrojov na predpoveď a následne urobiť všetko pre to, aby ste ochránili seba či váš majetok.

Predpoveď počasia vo vrecku veterná mapa islandu

Na satelitných snímkach môžete vidieť aktuálny vývoj oblačnosti, smer a silu vetra, teploty či dokonca aj tlak. Samozrejme, môžete si všímať tvorbu búrok ešte pred tým, ako sa začne blýskať či pršať. To znamená, že keď sa neviete rozhodnúť či ísť na kúpalisko alebo na túru, pretože sa obávate zlého počasia, Windy.com vám s tým pomôže.

Ako vieme, že tieto snímky sú dôveryhodné? Spoločnosť Windy.com kombinuje satelitné snímky z družíc svetových organizácii ako EUMETSAT, NOAA a JMA, ktoré taktiež využíva mnoho ďalších, podobných stránok.

Ak túto stránku nepoznáte, odporúčame vám ju vyskúšať. Taktiež si môžete stiahnuť mobilnú aplikáciu pre iOS a Android.