Z mojich vlastných skúsenosti sa musím priznať, že pri mobile sa zobúdzam, zaspávam a väčšinou na ňom strávim zvyšok dňa prezeraním stránok, googlovaním, či zízaním do Facebooku. Nie je pochýb, že sme dnes bombardovaný z každej strany mobilnými zariadeniami a novými technológiami. Toto tvrdenie vo mne utvrdila aj nedávna štúdia Mobile media consuption, v ktorej tvrdia, že v súčasnosti čas strávený pri mobilných zariadeniach prevyšuje čas strávený pri televízii.

Časy sa menia a nemôžeme sa čudovať, že ľudia bežne strávia 6 hodín denne pozeraním do tabletu, mobilu či laptopu. Priemerne 61 % ľudí sleduje Internet počas sledovania televízie a až 84 % užívateľov smartfónov a tabletov používajú svoje zariadenia ako druhú obrazovku počas sledovania televízneho programu.

Monitory a tablety v rôznych rozlíšeniach pre responzívny dizajn

„Mobilné zariadenie – dominanta dnešnej doby.“

Mobilné zariadenie je dominantou dnešnej doby, preto by si mal každý podnikajúci človek uvedomiť, ako z toho vyťažiť čo najviac. Správnou ingredienciou k úspechu sú webové stránky prispôsobené alebo optimalizované na mobilné zariadenia.

Veľa vašich súčasných ale aj potenciálnych zákazníkov môže navštíviť vašu webovú stránku cez mobilný telefón. Avšak mnoho týchto telefónov nepodporuje prehrávanie Flash animácii alebo interaktívnu grafiku. Stránky bývajú preplnené rôznymi výzvami alebo pop-up reklamami, ktorých nekonečné uzatváranie užívateľom môže byť v konečnom dôsledku stresujúce. Radšej ako odradiť týchto potenciálnych zákazníkov by ste mali nájsť spôsob ako ich prilákať. Tento problém sa dá ľahko odstrániť aplikovaním responzívneho design-u, ktorý je ľahko zhliadnuteľný na všetkých zariadeniach.

Prečo responzívny design:

  • Automaticky sa vie prispôsobiť každému zariadeniu, od telefónu až po nadrozmerné televízory
  • Design prispôsobený dotykovým obrazovkám
  • Jednoduchšie prehliadanie stránok na mobilných zariadeniach
  • Čitateľnosť web stránky
  • Zrýchlenie web stránky

Overte si či je vaša stránka responzívna! Existuje na to skvelý nástroj od spoločnosti Google a to Mobile friendly test. Do nástroja stačí vložiť URL stránky a o pár sekúnd viete, či ste alebo nie ste Mobile-Friendly.

“U nás môžete mať plne responzívnu stránku už od 499,- €.”

Možno máte problém predstaviť si Mobile-friendly stránku, v tom prípade sme pre vás pripravili 5 šablón, z ktorých si môžete vybrať. Ak by ste chceli design na mieru, neváhajte nás kontaktovať na našom emaily: info@asdata.sk.

Uistite sa, že vaša web stránka je responzívna