Určite ste aj vy rozmýšľali či by bolo možné ešte viac zjednodušiť ovládanie elektroniky. Máme predsa ovládanie hlasom, takže bola len otázka času, kedy príde ovládanie zrakom.
Okuliare HiiDii, ktoré sú vyvinuté spoločnosťou GWD Bio Intelligence, môžu mať bežné alebo dioptrické sklá. Nachádzajú sa tam takzvané gyroskopické senzory, ktoré snímajú pohyb hlavy, zatiaľ, čo nosné opierky identifikujú potiahnutie pokožky, ktoré spôsobuje žmurkanie.

Zaujímavé je, že systém dokáže ignorovať prirodzené žmurkanie, no dokáže ho rozoznať od úmyselného žmurknutia, následne to Bluetooth prevedie ako kliknutie kurzorom na obrazovke prepojeného PC alebo iného zariadenia. Ak niekto rýchlo dvakrát zažmurká, aktivuje sa funkcia podržania položky, ktorá sa dá na obrazovke presunúť. Smer a vzdialenosť sa určuje naklonením hlavy.

Toto ovládanie môže byť zložité, ale ak si človek zvykne, môže to byť super interaktívny spôsob ovládania PC alebo smartfónu. Cena sa pohybuje okolo 189 dolárov. Okuliare sú kompatibilné s Windows a Mac.