Okrem nových Iphonov sa v utorok ukázal aj nový iPad. Ten dostane niektoré prvky z profesionálnej rady Pro, bude sa môcť používať ako notebook či herná konzola. Navzdory všetkým vylepšeniam si však novinka zachová prijateľnú cenu.
Cena základného 32 GB je stanovená okolo 399€ a cena za 128 GB sa pohybuje okolo 500€.

Nový iPad má nahradiť 9,7palcový model. Vďaka tenším rámčekom však ponúkne väčší displej – bude mať uhlopriečku 10,2 palcov a ponúkne rozlíšenie 3,5 miliónov pixelov. Užívatelia si vďaka tomu budú môcť na dotykovej ploche zobraziť viac informácií, než tomu bolo u predchodcu.
Rovnako tak nechýba podpora pera Apple Pencil. Vďaka nemu je možné na dotykovú obrazovku kresliť a písať úplne rovnako ako na list papiera. Tento špeciálny stylus dokonca zvládne rozoznávať aj rôznej intenzity prítlaku.

Nový iPad ako notebook a herná konzola, ipad s perom

Herná platforma Apple Arcade
S hrami má americký počítačový gigant veľké plány, a to nielen na iPade. Pre každé zariadenie bude od septembra ponúkať službu Apple Arcade. Užívateľ síce bude musieť zaplatiť mesačný poplatok vo výške 5 eur, ale zato získa neobmedzený prístup ku všetkým hrám na tejto platforme.
Jeden herný účet navyše bude možné zdieľať s ďalšími rodinnými príslušníkmi. Prístup k hrám, ktoré mimochodom bude možné ukladať offline a hrať aj bez pripojenia k internetu, bude môcť mať až šesť členov rodiny. Celá služba bude navyše multiplatformová. Apple s ňou, teda necieli iba na majiteľa iPhonov a iPadov, ale tiež na používateľov počítačov Mac a multimediálneho centra Apple TV.

Zdroj : Novinky.cz