Nie je tomu dávno, čo Google vypol svoj nevydarený projekt Google+. Bola to sociálna sieť, ktorá sa dosť podobala Facebooku, no ničím extra nezaujala a jej popularita bola nesmierne nízka. Google sa však nevzdáva a prichádza s úplne novou, zaujímavou a interaktívnou sociálnou sieťou nazývanou Schoelace.

Nová sociálna sieť od Googlu, profilová fotka na mobile

Schoelace sa chce zameriavať hlavne na stretávanie sa v reálnom svete. Area 120, ktorá je miestom, kde Google skúša svoje projekty a produkty, aktuálne testuje sociálnu sieť. Momentálne je v testovacom móde a je dostupná iba v New Yorku, USA.

Nie je moc dostupných informácií, no vďaka portálu Gizmodo vieme aspoň niečo. Čím sa bude líšiť od ostatku? Schoelace sa zameriava na stretnutia a spoznávanie ľudí mimo internetového sveta a chce dosiahnuť, aby ľudia trávili čo najmenej času na sociálnych sieťach. Zdá sa to ako paradox, ale určite vynikne svojou jedinečnosťou.

Nová sociálna sieť od Googlu, google sociálna sieť na mobile

Táto aplikácia bude mať funkciu Loops, čo v preklade znamená slučka. Vo svojom profile si budete schopní vyplniť svoje záujmy, profesie a krátke info o sebe. Ak máte radi dobré jedlo, tenis, turistiku alebo hocičo iné, zverejníte si to na svoj profil. Tak isto to urobia aj ostatní ľudia, následne sa môžete pridať do spoločenskej aktivity a vytvoriť spomínanú slučku. Zapojiť sa môže aj viacero ľudí. Ide o to, aby ste vo svojom okolí našli ľudí so spoločnými záujmami a následne sa stretli. Znie to oveľa lepšie ako dnešné zoznamky.

Tech Radar nás informuje, že to bude mať funkciu okolia, čo znamená, že vám neukáže návrh na akciu vo Francúzku pokiaľ sa v ňom nenachádzate. Je zatiaľ otázne kedy bude dostupná na Slovensku no my osobne sa na ňu tešíme a neviem sa dočkať kedy ju aj vyskúšame.