Máte šťastie, pretože existuje mnoho spôsobov ako zrýchliť vašu stránku. Najdôležitejšie plus, ktoré tým získate je zvýšenie počtu konverzií. Myslite však na to, že to nerobíte len pre seba, ale aj pre návštevníkov, aby boli šťastnejší. Avšak toto všetko už dobre poznáte z nášho predchádzajúceho článku, kde ste sa dozvedeli hlavné dôvody, prečo by ste mali zabrániť pomalému načítaniu stránky.

Tak ako zvýšiť rýchlosť stránky?
Ak vaša stránka bola vytvorená vo WordPresse, máte na výber niekoľko pluginov, s ktorými vyriešite nežiadúci problém spojený so stránkou.
EWWW Image Optimizer dokáže redukovať veľkosti obrázkov na vašej stránke bez narušenia ich kvality. Ak zoptimalizujete veľkosť obrázkov, zaistíte tým, aby sa stránka načítala rýchlejšie. Ďalšími pluginmi, ktorými viete zrýchliť stránku sú napríklad W3 Total Cache alebo Akismet.

Pokiaľ nemôžte využiť spomínané pluginy kvôli tomu, že vaša stránka nebola vytvorená vo WordPresse, vyskúšajte stránku GTMetrix. Pomocou stránky získate celkovú analýzu o rýchlosti stránky. Stačí vložiť webovú adresu a vytvorí sa vám podrobná správa.

My sme na skúšku podrobili testu našu stránku blog.asdata.sk a výsledok dopadol úžasne. Ako môžete vidieť nižšie, rýchlosť načítania stránky je 0,5 sekúnd a dosiahli sme rating AA.

Načítava sa vaša stránka pomaly ? Skončite s tým! Performance report

V správe si viete pozrieť aj Waterfall diagram, kde je špecifikované, ako sa načítajú určité časti stránky. Tieto výsledky vás dokážu nasmerovať na konkrétny problém, na ktorý by sta sa mali zamerať.
Iste rýchlosť stránky dokáže ovplyvniť vaše podnikanie. Ak si dáte poradiť a chytíte sa tohto problému, strata zákazníkov spôsobená načítaním stránky sa môže stať minulosťou.