Microsoft Edge vie teraz čítať web stránky hlasom ťažko rozoznateľným od reálneho človeka. Nové hlasové balíčky budú pridané v novej aktualizácii a zatiaľ sa nachádzajú len v skúšobnej verzii. Pokiaľ ich chcete vyskúšať už teraz, stačí vám stiahnuť Developer verziu, označiť určitý text a vybrať možnosť čítania zvoleného textu.

Bude vám poskytnutá možnosť výberu hlasu, ktorý vám bude čítať vami zvolený text. Niektoré z nich sa môžu zdať trochu robotické, no pokiaľ si vyberiete niektorý z najnovších, budete prekvapení, že to znie ako človek. Microsoft sa k tomu vyjadril, že sú podporované neurálnou sieťou a sú najviac realistické na trhu.

Dôvod prečo tak znejú je, že využívajú JavaScript SpeechSynthesis API, čo dovolí developerom vytvoriť realistické hlasy online. Na to, aby ste použili tieto funkcie budete potrebovať internetové pripojenie. Hlasy sú stále v testovacej fáze takže sa očakávajú nejaké nedostatky.

Tieto možnosti môžu uľahčiť život najmä ľuďom s dyslexiou alebo s poruchou zraku. Taktiež to môže byť nápomocné pokiaľ sa učíte cudzie jazyky alebo ste proste zaneprázdnený inými vecami.

Zdroj : Techradar.com