Ako dobre viete sociálne siete nás čo raz viac ovplyvňujú, a preto je pre každého marketéra dobré vedieť orientovať sa v tejto oblasti, či už ide o nastavenie profilu alebo spravovanie.
Predstavte si, že by ste sa ocitli v súťaži „Hľadá sa milionár“ a pri otázke o milión by sa vás spýtali: „Aký je správny rozmer cover fotky na Facebooku?“ Osobne si myslím, že správnu odpoveď by poznali tak 2 z 10. Našťastie sme tu, aby sme vám ukázali správnu odpoveď.
Je veľmi ťažké nájsť na Internete potrebnú fotku správneho rozmeru. Preto je najlepšie si ju nakoniec upraviť vlastnoručne na správny a požadovaný formát. Ukážeme vám základné rozmery momentálne najpoužívateľnejších sociálnych sietí ako je Google+,  Twitter, YouTube, LinkedIn a v neposlednom rade aj Facebook.

Google+          2 048px x 1 152px

Marketéri ste si istí, že poznáte veľkosti cover fotiek? Google+ titulok

Twitter            1 500px x 500px

Marketéri ste si istí, že poznáte veľkosti cover fotiek? Twitter titulok

YouTube          2 560px x 1 440px

Marketéri ste si istí, že poznáte veľkosti cover fotiek? Youtube titulok

LinkedIn          1 400px x 425px

Marketéri ste si istí, že poznáte veľkosti cover fotiek? LinkedIn titulok

Facebook        851 px x 315 px

Marketéri ste si istí, že poznáte veľkosti cover fotiek ? Facebook titulok

Tieto obrázky si tiež môžete stiahnuť, uložiť a neskôr ich môžete využiť ako šablóny pri vyhotovovaní cover fotiek. Avšak môže sa stať, že si nebudete vedieť dať rady s tým, ako má správne vyzerať cover fotka po vizuálnej stránke. Nezúfajte, práve to vám čoskoro odhalíme na našom Blogu ASData.

Zdroj: Dustn.tv