Americká spoločnosť Apple začala ponúkať v spolupráci s investičnou bankou Goldman Sachs virtuálnu kreditnú kartu určenú pre používateľov iPhone. Informovala o tom agentúra Reuters. Apple sa majiteľov týchto smartfónov snaží k užívaniu tejto karty prilákať vracaním dvoch percent z ceny pri nákupe prostredníctvom systému Apple Pay, nulovými poplatkami a aplikáciou na správu financií.

So službou Apple Card sa americký gigant púšťa do sveta platobných platforiem a premenuje smartfóny na kreditnú kartu. Užívateľom budú uskutočnené všetky platy a budú zobrazované na prehľadnej mape. Taktiež sa môžete pozrieť aj na štatistiky toho, ako moc a za čo ľudia utrácajú. Vďaka tomu ľudia budú mať absolútny prehľad o svojej finančnej situácii.

Kreditka od Apple? zostatok na účte apple

Zaujímavé je, že v rámci služby Apple Card budú ľudia dostávať peniaze za svoje platby naspäť. V podstate sa tak americký gigant s ľuďmi rozdelí o provízie, ktoré u obchodníkov platia. Z jednotlivých platieb by ľudia mali získať 2% naspäť, v prípade nákupu v Apple Store dokonca až 3%.

A čo tí, ktorí majú radšej fyzickú kartu? Apple ponúkne aj túto možnosť. Užívatelia môžu požiadať o fyzickú kartu, ktorá bude z titánu, no na rozdiel od ostatných nenesie viditeľné číslo. To je uložené v čipe iPhonu, ktorý bude v prípade potreby generovať virtuálne čísla pre nákupy na internete a prostredníctvom telefónu.
Karta je zatiaľ dostupná iba v USA, časom sa dostane aj k nám.
Ak chcete vedieť viac, pozrite si toto video.

Zdroj : Grit Daily.