Pár dní dozadu, bez nejakej propagácie či mediálnej reklamy, Google vysielal naživo s developerskou stránkou Fuchsia.dev pre ich nový operačný systém, momentálne nazývaný Projek Fuchsia.

Čo to je Fuchsia? Prvé verejné oznámenie o tomto OS sa objavilo už v Auguste 2016. Ak sa o tomto dozvedáte len teraz, tak to má svoj dôvod. Google sa k tomu vyjadril len z časti a informuje nás o tom postupne. Jedná sa však o systém, ktorý na rozdiel od ostatných, ako napríklad Android, nebude založený na Linuxovom jadre. Ako náhrada za to je nový kernel, ktorý nesie názov Zircon. Aplikácie budú písané v jazyku . Zaujímavosťou je, že Fuchsia má byť prispôsobená a vhodná pre malé obrazovky Smart Watch či aj vstavané systémy pre stolné PC alebo NotebookyGoogle je o svojom novom OS veľmi skromný. Nevníma ho ako nástupcu veľkých a populárnych operačných systémov, ako si možno ľudia myslia, ale skôr ako nejaký vzorový operačný systém, ktorý sa časom bude vyvíjať na rôznych zariadeniach a bude mať svoje vlastné výhody.

Fuchsia je vytvorená na podporu viacerých programovacích jazykov. Momentálne podporuje C/C++DartGoRust a Python. Časom sa budú pridávať ďalšie a ďalšie.

Nedávno spustili svoje webové stránky, ktoré sa zameriavajú hlavne na developerov, pretože obsahujú technické informácie a dokumentáciu o vývoji aplikácii.