Dizajnéri neustále hľadajú vo svete inšpiráciu a kreativitu, aby sa udržali na dráhe úspešnosti.

Pravidelné pozeranie prác iných dizajnérov, môže byť na jednej strane užitočné, ale časom sa môže stať neefektívne. Je to zapríčinené hlavne z dôvodu nedostatočnej rozmanitosti a inovácie vo vlastných návrhoch. Našťastie existuje nespočetné množstvo tipov a techník, za pomoci ktorých dokážete vylepšiť svoju kreativitu a myslenie. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Zamerajte sa na offline inšpiráciu
Väčšina z nás trávi nekonečné hodiny na Internete, aby sme našli tú správnu inšpiráciu. Avšak, máme tendenciu zabúdať, že inšpirácia sa nachádza všade okolo nás. Príroda nám ponúka obrovskú škálu prvkov, vďaka svojej neustálej premene. Nezabúdajme tiež na fotografie, oblečenie a iné formy dizajnu, s ktorými sa vieme očariť.

Experimentujte s farbami
Rôzne farebné schémy majú tiež obrovský vplyv na vaše výsledky práce. Často sa stáva, že pokiaľ máte svoj návrh v mysli, vyzerá úžasne. No v okamihu, keď ho dáte na papier, tak zistíte, že  mu niečo chýba. Experimentovanie s farbami je v tomto prípade najprínosnejšie. Skúste experimentovať s farebnými kombináciami, aby ste vášmu dielu pridali úplne nový rozmer.

Experimentujte s písmami
Podobne ako farebné schémy, zmena písma a typografie má príznačný vplyv na vaše výsledky práce. Webové stránky s výraznou typografiou sú často považované za komplexnejšie a pripisuje sa im profesionálnejší vzhľad. Pri písme viete experimentovať nie len s typom, ale aj s veľkosťou, farebnou škálou a vzorom.

Zručnosti s Photoshopom
Kreativita a Photoshop idú ruka v ruke. Tí dizajnéri, ktorí sú kvalifikovaní v oblasti Photoshopu, v ňom vedia vytvoriť čokoľvek. Osobne si myslím, že nemajú problém vytvoriť niečo unikátne a kreatívne, pretože už len práca vo Photoshope je sama o sebe kreatívna. Na Internete sú dostupné mnohé nápomocné triky a tutoriály, ktoré vám pomôžu vycibriť zručnosti s používaním Photoshopu.

Dajte to na papier
Viacerí majú tendenciu pri vytváraní návrhu, napríklad webovej stránky, hneď otvoriť Photoshop a kresliť.  To však nie je správne riešenie, pretože niektorí dizajnéri nie sú hneď schopní byť kreatívni a otvorení. Na začiatok si stačí zobrať do ruky papier a nakresliť si pár návrhov. Tie ďalej viete selektovať, rozvíjať a následne napredovať vo svojej práci.