Viacerým sa bude zdať, že propagácia prostredníctvom sociálnych médií a SEO optimalizácia sú dimenzionálne odlišné. V skutočnosti však dokážu pracovať spoločne. Dôležité je pochopiť „ako“…
Sociálne média dnes majú obrovský vplyv a ich intenzita a početnosť stále narastá. Existuje stále viac ciest, prostredníctvom ktorých dokážete nalákať nových potenciálnych zákazníkov.
Mnohé marketingové agentúry sa zaujímajú o to, koľko majú sociálne siete užívateľov? Na základe toho si vedia vhodne zvoliť používaný nástroj.
V roku 2014 Facebook prekonal hranicu 1 bilióna aktívnych používateľov, You Tube 1 bil. , Google+ 540 mil., Twitter 255 mil., Instagram 200 mil., Likedin 187 mil., Pinterest 70 mil.. Samozrejme, na našom území sú tieto čísla omnoho nižšie. Avšak máte predbežný prehľad, aké veľké je celkové publikum. Na sociálnych sieťach je tiež prvoradé, aby ste správne zacielili vašu cieľovú skupinu.

Vzťah medzi SEO a sociálnymi médiami je dôležitý, čím lepší social media marketing budete mať, tým lepšie bude vaše hodnotenie, SEO.

Pokiaľ chcete, aby jednotlivé kanály sociálnych médií správne podporovali výsledky SEO, mali by ste sa riadiť nasledovnými krokmi.

  • vytvoriť obsah na zdieľanie prostredníctvom sociálnych médií,
  • vytvoriť prepojenie prostredníctvom sociálnych médií.

Google je hlavným rozhodcom domény, ktorý hodnotí aktívne prepojenia so sociálnymi sieťami. Čím viac prepojení budete mať, tým vyššie hodnotenie stránky získate.
Ak sa z vášho obsahu na sociálnych sieťach stane virálny obsah, vedie to k zlepšeniu vyhľadávania. Je to spôsobené tým, že váš obsah sa stáva populárnejším (viac zdieľaní), vyhľadávanejším, a Google ho zaradí na popredné priečky.
Google a Twitter naviazali spoluprácu. S tým prišla možnosť, že vaše tweety sa môžu objavovať vo výsledkoch vyhľadávania. Preto platí pravidlo „ optimalizácie príspevkov“ pre vyhľadávanie pomocou relevantných kľúčových slov.
Pre zdravie vašej webovej stránky je dobré nadviazať online spojenie s inými stránkami. V konečnom dôsledku vám to pomôže rozšíriť publikum Docielite to zdieľaním alebo komentovaním obsahu iných podnikov podobného zamerania. Nerobte však to, čo by ste nechceli, aby ostatní robili vám. Vytvárajte spojenectvá, nie klub provokácie.

Zaručene najlepšou technikou pre zvýšenie page rank-u je „byť aktívny“. Píšte, zdieľajte, komentuje! Nech ľudia vidia, že sa niečo deje na vašich stránkach a hlavne, že ste živý.