Skoro každý si myslí, že ak začne podnikať online, dostane sa rýchlo k peniazom. Popravde, musíme sa prebudiť a uvedomiť si realitu. Na Slovensku je v súčasnosti už cez 8 000 online obchodov, ktorých počet neustále narastá. Tým sa stáva trh presýtený a je čo raz ťažšie odlíšiť sa od konkurencie.

Ak poznáte niekoho, kto prevádzkuje vlastný e-shop a spýtali by ste sa ho, aké je tajomstvo jeho úspešnosti, určte jednoducho odpovie: „marketing“. Presnejšie výkonnostný marketing, hoci tento typ marketingu nie každý pozná. Jedná sa o typ marketingu, ktorý sa inak nazýva online marketing orientovaný na výkon alebo účelovo kreatívny marketing.

Personifikácia emailov
Časy kedy ste rozosielali rovnaké emaily všetkým svojim zákazníkom sú už preč. Vďaka moderným systémom viete presne určiť kto a ako navštívil vašu stránku, čo si pozeral a čo nakúpil. Vďaka tomu poznáte potreby a záujmy vašich zákazníkov, a viete ich ďalej segmentovať. Nakoniec môžete zákazníkom poslať presne cielené emaily s ponukou produktov.

Facebook
Facebook každý rok prináša nové vylepšenia, ktoré vám môžu pomôcť v podnikaní. Cielenie zákazníkov pomocou tohto média je čo raz ľahšie. RETARGETING, VLASTNÉ PUBLIKÁ, MERIACE PIXELY, všetky tieto služby viete využívať s minimálnym zásahom do vašich nákladov.

AdWords
Google Adwords poskytuje dynamický remarketing, pomocou ktorého cielite reklamy na konkrétne weby. Dynamický remarketing je veľmi výkonný a efektívny nástroj. Vďaka nemu viete potenciálnemu zákazníkovi zobrazovať reklamy na konkrétne produkty, ktoré si už pred tým pozeral na vašej stránke.

Ak si netrúfate spravovať vaše kampane sami, vyskúšajte na to určené a špecializované firmy. V ASData nájdete IT špecialistov na jednom mieste.