Google má mnoho aplikácií. Možno až príliš v niektorých prípadoch, pre to je niekedy ťažšie nájsť tie správne ktoré sa nám oplatia stiahnuť.
V tomto článku vám zhrnieme 7 najlepších a najviac využiteľnejších aplikácií podľa Computerworld.com.
1. Measure
Pokiaľ potrebujete odmerať fyzický predmet a nemáte po ruke žiadny meter, táto aplikácia vám bude určite nápomocná. Po spustení Measure, namierte váš smartfón na hocijaký objekt vo vašom okolí a po niekoľko sekundách vám aplikácia ponúkne meter, pomocou ktorého viete odmerať predmety, ktoré kamera sníma. Určite je to využiteľná aplikácia či už na vašom pracovisku alebo vo vašej kancelárii.

7 užitočných Google aplikácií, ktoré pravdepodobne nepoužívate, aplikácia Measure

2. PhotoScan
Je viac ako takmer isté, že máte mnoho fotografií z vášho detstva no radi by ste ich mali aj v digitálnej podobe. S tým vám pomôže aplikácia PhotoScan, ktorá dokáže odfotiť fotky z vášho albumu vo veľmi vysokej kvalite. Po odfotení aplikácia urobí všetku prácu za vás, vybalancuje svetlosť, oreže a upraví ju, proste všetko, aby fotka bola čo v najvyššej kvalite.

7 užitočných Google aplikácií, ktoré pravdepodobne nepoužívatem aplikácia Photoscan

3. Files
Priečinok súbory sa nachádza v každom zariadení a v prípade androidu je to od spoločnosti Google. Tá najväčšia sranda je, že samotný Google má ešte jednu takmer takú istú aplikáciu na Google Store. Jedná sa však o to, že má viacero funkcií a je prehľadnejšia. Jednoduchá na používanie a vďaka nej si viete usporiadať súbory podľa kategórií a jednoducho odstrániť nepotrebné súbory, ktoré vám zaplňujú pamäť zariadenia.

7 užitočných Google aplikácií, ktoré pravdepodobne nepoužívate, aplikácia Files

4. Datally
Ďalšia aplikácia, ktorá sa zdá, ako keby mala byť predinštalovaná v našich zariadeniach. Jedná sa o aplikáciu Datally, ktorá vám pomôže manažovať používanie mobilných dát len, keď to je pre vás nevyhnutné a inteligentne vám pomáha s elimináciou odosielaní dát z aplikácií ktoré v tom momente nepoužívate. V jej jadre, Datally je niečo ako lepšia verzia Android Data Saver systému a taktiež má Bedtime Mode, čo znamená, že si viete nastaviť od kedy do kedy vám vypne takmer všetky upozornenia, aby vás nič v strede noci nerušilo.

7 užitočných Google aplikácií, ktoré pravdepodobne nepoužívate, aplikácia Datally

5. Trusted Contacts
Pri tejto aplikácií sa možno spýtate, prečo ste ju ešte nenašli vo vašom smartfóne. Trusted Contacts vám dovolí vidieť lokáciu vašich známych alebo osôb, ktoré máte radi. Postup je jednoduchý, stačí aby ste vy a váš známy mali nainštalovanú túto aplikáciu, následne sa navzájom pridáte, kde si povolíte zdieľanie vašej polohy a je to, hoci kedy si môžete požiadať, kde sa vaša osoba nachádza alebo či nie je niekde v okolí. Pokiaľ to nepríjme do 5 minút, ukáže vám jeho poslednú lokáciu, kde sa nachádzal. Funguje to dokonca, keď je jeho telefón vypnutý alebo ho nemá pri sebe.

6. Voice Access
Ovládanie vaše zariadenia hlasom je v posledných rokoch moderné. Určite ste sa stretli s tým, že človek je schopný plne využívať Smart TV alebo PC vďaka hlasu, smartfón nie je výnimkou. Aplikácia Voice Access vám umožnenie plne ovládať váš telefón hlasom. Môžete mu nariadiť, aby šiel späť, aby otvoril fotoaparát či si dokonca môžete nastaviť budík. Čím dlhšie budete túto vymoženosť využívať, tým viac si na vás aplikácia “zvykne“. Môžete dokonca písať a upravovať text bez jediného dotyku.

7. Wallpapers
Pozadie na telefóne je základ. Či už tam máte svojho milovaného alebo svoje zvieratko, táto aplikácia vám pomôže uložiť vaše pozadie presne na mieru vášho zariadenia, aby bolo čo najkvalitnejšie. Určite ste sa stretli s tým, že ste si stiahli pozadie no rozlíšenie bolo príliš malé alebo naopak, veľké. Táto aplikácia automaticky zaznamená rozlíšenie vášho zariadenia a dovolí vám či už upraviť konkrétnu fotku alebo stiahnuť novú vo vysokom rozlíšení presne pre váš smartfón.

7 užitočných Google aplikácií, ktoré pravdepodobne nepoužívate, aplikácia wallpapers