Je jedno ako váš web dizajn vyzerá, pokiaľ je jeho UX zlé riešené. Mnoho stránok vyzerá na papieri úžasne, no na web sa nehodia. UX dizajn je vždy zameraný na používateľa. Od kedy nastal nárast v interakcií medzi webstránkou a používateľmi, stalo sa pravidlom resp. povinnosťou pre dizajnérov zapracovať do design UX. UX je spôsob, akým môžete zmeniť  zainteresovanosť publika a mieru konverzie na vašej stránke.

Od kedy sa dizajnéri museli zaoberať súhrnom UX otázok, aby vytvorili atraktívnejší dizajn orientovaný na ich cieľovú skupinu, hľadajú nástroje, ktoré im pomôžu zautomatizovať úlohy a zmenšiť obtiažnosť. Našťastie na webe je nespočetne veľa dostupných nástrojov. Samozrejme nebudete potrebovať všetky. Aby sme vám napomohli orientovať sa vo svete UX nástrojov, prinášame vám pár z nich.

Wireframing UX Design Tools

A/B Testing Tools

Usability testing tools

Collaboration Tools

Wireframing UX Design Tools

Prípava predlohy sa stala nevyhnutnosťou pre mnohých dizajnérov. ktorí chcú dosiahnúť vysoké skóre User Experience. Umožňuje im to testovať myšlienku ešte pre vývojom a investovaním do projektu. S týmito nástrojmi budete schopní testovať svoj produkt počas výrobného procesu a prísť na zlepšenia, ktoré by mohli zvýšiť užívateľskú skúsenosť.

25 UX nástrojov, ktoré dizajnérom zjednodušia život, galéria dizajnu web stránok

Moqups – je HTML5 aplikácia, ktorá sa používa na vytvorenie wireframov, mockupov alebo prototypov. Moqups poskytuje veľa šablón, ktoré môžete využiť pri vytváraní wireframov. Môžete si prispôsobiť každý komponent v aplikácií ako napríklad farbu, veľkosť textu, ikony a iné.

Wireframe – je ďalším nástrojom na prípravu predlôh. Program je jednoduchý na použitie. Keďže každý wireframe má unikátnu URL adresu, vytvorené wireframy si viete ďalej zdieľať aj s ostatnými.

Pencil – je GUI prototyping tool. Tento nástroj je zadarmo, čiže si ho viete ľahko stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača.

Balsamiq – Ak nechcete stráviť celé hodiny navrhovaním prototypov, určite by ste mali vyskúšať Balsamiq. Tento nástroj využíva bielu kresliace plátno, kde môžete tvoriť vaše návrhy. Okrem toho, že viete vytvoriť návrhy, ich viete aj otestovať a vybrať ten najlepší.

Power Mockup – Viete robiť s Powe pointom ? Ak áno, zaručujeme vám, že nebudete mať problém s prácou v Power Mockupe. V tomto prípade je Power point pretvorený do wireframového nástroja.

UXPin – Hľadáte nástroj ktorý vám umožní vytvárať interaktívne wireframy? UXpin je jedným z nich. Je vysoko intuitívny a veľmi ľahko sa s ním pracuje.

Solidify – je wireframový nástroj, ktorý vám umožní testovať vaše návrhy na rôznych zariadeniach (desktop, tablet, smarphone…) alebo ich vedia hodnotiť aj iní používatelia a následne s vami zdieľať svoje názory.

Gliffy – nie je iba wireframový nástroj, najviac dokáže vytvárať sieťové diagramy, vývojové diagramy,  grafy, zložité technické kresby a iné.

POP – s týmto nástrojom budete schopný vytvoriť interaktívny wireframe rýchlo a bez zdĺhavého procesu. Stačí si nakresliť návrh na papier, odfotiť ho do mobilu a v aplikácii dotvoriť ostatné funkcie.

V nasledujúcom článku sa zameriame na zvyšné UX nástroje, ktoré vám uľahčia prácu na vašich projektoch. Preto nezabudnite sledovať blog asdata.