Spoločnosť Microsoft sa rovnako ako aj Apple rozhodla zavrieť všetky svoje kamenné predajne. Veria, že tak ochránia svojich zamestnancov a takisto aj zákazníkov pred koronavírusom.

Americký softwarový gigant vydal prehlásenie, v ktorom hovorí o tom, že sú v súčasnosti všetky obchody Microsoft Store zatvorené. Potrvá to kvôli obavám z COVID-19 až do odvolania. Je zrejmé, že rodiny, pracovníci aj obchodníci budú pod nepoznaným tlakom- všetky služby budú k dispozícii online. 

Kvôli obavám z koronavírusu musel Microsoft takisto zrušiť všetkými očakávanú vývojársku konferenciu s názvom Build developer. Miesto toho sa rozhodol, že bude táto konferencia pripravená digitálnou formou a peniaze za vstupenky budú všetkým ľuďom, ktorí sa registrovali vrátené. Zástupcovia spoločnosti vravia, že bezpečie komunity je pre nich hlavnou prioritou.

Apple je na tom rovnako. Má takisto zavreté všetky svoje obchody prakticky po celom svete. Šéf amerického počítačového giganta Apple, Tim Cook prehlásil, že prechádzajú na flexibilnú prácu vo všetkých kanceláriach po celom svete. Členovia jednotlivých tímov budú teda pracovať na diaľku, ak im to náplň ich práce dovolí.

Výnimku predstavuje Čína a mestá akými sú napríklad HongKong či Tchaj-wan. Tu boli obchody spoločnosti Apple zavreté kvôli rozšíreniu koronavírusu už pred dvoma mesiacmi. Situácia sa tam však v posledných týždňoch zlepšila natoľko, že sa ich rozhodli opäť otvoriť. 

Cook sa pochválil aj tým, že spoločnosť Apple prispela na globálny boj s koronavírusom 15 miliónov dolárov. Peniaze využili na pomoc chorým, prípadne na zmiernenie dopadu, ktorý bude mať koronavírus na ekonomiku či miestnu komunitu. Pred tromi dňami oznámili spolu s Google, že spolu pracujú na systéme, ktorý zaznamenáva, kde sa ľudia nakazení koronavírusom nachádzajú a upozorní ich, pokiaľ sú v kontakte s takou osobou. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft uverejnil na LinkedIn príspevok, v ktorom opisuje platformu Telehealth, ktorá zisťuje, koľko je infikovaných ľudí a zdravotného chatbota. ktorý sa snaží predísť rizikám, ktoré môžu viesť k nákaze.