Spoločnosť Apple oznámila, že konferenciu WWDC – Worldwide Developers Conference usporiada v júni 2020 ONLINE. Je obrovskou príležitosťou pre všetkých kreatívnych vývojárov, ktorí získajú pohľad do budúcnosti iOS, IPadOS, macOS, watchOS, tvOS a iných.

Existuje možnosť zapojenia sa do projektu s inžiniermi Apple, najmä na pomoc pri tvorbe aplikácií. Program WWDS poskytne globálnej komunite vývojárov spoločnosti Apple, ktorú zahŕňa 23 miliónov registrovaných vývojárov vo viac ako 155 krajinách sveta, informácie na premenu ich nápadov na skutočnosť.

„Súčasná zdravotná situácia si vyžaduje, aby sme vytvorili nový formát WWDC 2020, ktorý prináša kompletný program s online hlavnou témou a reláciami, ktoré ponúkajú vynikajúcu skúsenosť s učením pre celú našu komunitu vývojárov na celom svete. V najbližších týždňoch budeme zdieľať všetky podrobnosti. “  uviedol Phil Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing.

Začiatok konferencie je naplánovaný na 1.6 2020. Tradíciou býva, že sa koná v McEnery Convention Center v San Jose v Kalifornii. Napriek tomu online prevedenie bude najbezpečnejším riešením. A preto sa spolčonosť Apple rozhodla poskytnúť 1 milión dolárov na kompenzáciu straty prijímov.

PS: Apple si bežne účtuje okolo 1599 dolárov iba za lístok.

 

Čo sa očakáva od WWDC?

Spoločnosť plánuje nové softvérové vylepšenia nastaviteľné od septembra 2020.

  • iOS 14
  • iPadOS 14
  • tvOS 14
  • watchOS 7
  • macOS 10.16

Nové vychytávky?

Fitness App- využitie cez Apple TV, Apple Watch, IPhones, IPads.

Apple pencil- dovoľuje užívateľovi ručne písať akýkoľvek text, ktorý sa následne convertuje na štandardný.

AR App- nová aplikácia, ktorá umožní používateľovi vedieť viac o svete okolo.

Tapety tretích strán- Apple umožní vývojárom vytvoriť nové možnosti pre tapety pre IPhone.

 

Keďže App Store je najbezpečnejším a najinovatívnejším trhom aplikácií na svete s týždennou návštevnosťou okolo pol miliardy ľudí, bude táto konferencia jednou z najočakávanejších tohto roku.

 

Zdroje: svetapple.skmacrumors.comapple.com