Google oznámil veľmi praktickú aktualizáciu pre webovú verziu schránky Gmail a tou je menu rýchlych nastavení, ktoré nás zbavuje doteraz náročného a zbytočne zdĺhavého nastavovania.

Prepracovanie sa nadbytočným množstvom nastavení, ktoré sú skryté v Gmail nastaveniach môže byť naozaj otravné a práve preto prišiel Google s uľahčením. Do nastavení nepribudnú žiadne zmeny. 

Menu rýchlych nastavení

Panel slúži na to, aby používatelia základné zmeny a zmeny vzhľadu nemuseli hľadať v rozsiahlych nastaveniach stránky. Do panela rýchlych nastavení sa dostanete pomocou ikonky ozubeného kolieska, ktoré je umiestnené v pravej hornej časti hneď vedľa vašej profilovej fotografie. 

Zobrazí sa vám bez toho, aby ste museli opustiť stránku či ju obnoviť, aby ste vizuálne zmeny mohli vidieť.  Používatelia teda budú schopní si zmenu jednoduchšie porovnať, keďže sa automaticky hneď aplikuje. Praktické, že áno?

gmail nove nastavenie

Rýchle nastavenia obsahujú

  • možnosť zmeniť hustotu zobrazenia
  • možnosť výberu, ktoré emaily v schránke majú najväčšiu prioritu
  • možnosť pridania čítacieho panela, tým pádom budete schopní si obsah emailu prečítať bez jeho otvorenia
  • možnosť vybrať vizuálne témy

Google už začal panel rýchlych nastavení distribuovať, používateľom však bude aktivovaný postupne a do konca júna by sa mal dostať ku všetkým.

gmail_novinka